Jak odzyskać hasło do e-Wniosku?

Hasło to element logowania, który wyraźnie identyfikuje uczestnika korzystającego z programu. Zabezpiecza naszą prywatność przed osobami postronnymi, dlatego warto je zapamiętać. No właśnie, jak odzyskać hasło do eWniosku, kiedy się je zapomniało?

Zapomniałem swoje dane do logowania się w aplikacji

Osoby, które korzystały ze starszej wersji e-wniosku mogą znaleźć się w sytuacji, w której zapomnieli hasła do aplikacji lub przy logowaniu się ich hasło zostało zablokowane (trzykrotne wpisanie nieprawidłowego hasła blokuje dostęp do aplikacji). Dla tych użytkowników e-wniosku umożliwiono uzyskanie nowego hasła w kilku prostych krokach.

Jak odzyskać hasło do eWniosku krok po kroku

  1. W aplikacji klikamy przycisk NIE PAMIĘTAM HASŁA/ ODBLOKUJ KONTO
  2. W polu LOGIN wprowadzamy numer producenta. (Dla użytkowników posiadających dostęp do aplikacji e-wniosek lub aplikacji IRZ należy wprowadzić dotychczas obowiązujący login. Rolnicy, którzy otrzymali dostęp do aplikacji od kampanii 2017 wprowadzają numer producenta).
  3. Po wprowadzeniu loginu używamy przycisku DALEJ.
  4. W następnym kroku należy wprowadzić 8 ostatnich cyfr numeru rachunku bankowego z ewidencji producentów.
  5. W polu OSTATNIA KWOTA WYPŁACONA PRZEZ AGENCJĘ W ROKU POPRZEDNIM należy podać ostatnią kwotę otrzymaną z ARiMR w roku kalendarzowym poprzedzającym rok złożenia wniosku o nadanie kodu dostępu. ( W przypadku gdy rolnik otrzymał w danym dniu więcej niż jeden przelew należy podać wyższą kwotę przelewu, a w przypadku nie otrzymania płatności należy wpisać cyfrę „0”.
  6. Po wciśnięciu przycisku DALEJ system wygeneruje jednorazowy kod dostępu w sposób jawny.
  7. Po użyciu przycisku ZALOGUJ aplikacja wymusi zmianę hasła. Uwaga! Przy wyborze nowego hasła należy zastosować się do informacji w dolnej części okna – polityka bezpieczeństwa.
  8. Wpisujemy dwukrotnie nowe hasło (wymyślone przez nas w poprzednim kroku).
  9. Wybieramy przycisk ZMIEŃ HASŁO.
  10. Zostajemy przekierowani do strony głównej aplikacji e-wniosek i możemy działać.

I to w zasadzie powinno wystarczyć, aby pomyślnie zalogować się do e-wniosku.