Jak dodać nową działkę do wniosku?

W kilku prostych krokach pokażemy jak dodać nową działkę do e-wniosku. Można ją dodać na dwa sposoby, wpisując teryt lub klikając na wyszukanej działce, znajdującej się na mapie. To bardzo proste.

Jak dodać nową działkę do wniosku, wpisując teryt?

Teryt to nic innego jak Krajowy Rejestr Urzędowy Podziału Terytorialnego Kraju. Składa się on z kilku systemów, z których wypełniając wniosek bierzemy pod uwagę identyfikator podziału terytorialnego kraju – TERC. Zawiera on dwucyfrowy symbol województwa, dwucyfrowy symbol powiatu i trzycyfrowy symbol gminy.

Jak dodać nową działkę do wniosku

Jak dodać nową działkę do wniosku za jego pomocą? Wpisujemy pełny teryt działki referencyjnej (słownik) (zawierający szukany numer działki) i klikamy ENTER. Wyszukana działka pojawi się na liście i uwidoczni na mapie.

Jak dodać nową działkę do wniosku

– Aby dodać nową działkę do wniosku należy skorzystać z funkcji „dodaj do wniosku” informuje specjalistka Biura Powiatowego ARiMR w Wieluniu. – Oczywiście należy wpisać teryt działki. Teryt można zanaleźć na mapkach, które wysłała Agencja. Ostatnim krokiem jest jej wyrysowanie, podobnie jak pozostałych działek – dodaje.

Jak dodać nową działkę do wniosku jednym kliknięciem?

W celu dodania działki referencyjnej do gospodarstwa (zadeklarowanie działki we wniosku) należy wskazać jej położenie poprzez kliknięcie na daną działkę na mapie.

– Chcąc dodać do wniosku nową działkę, która znajduje się na mapie w pobliżu naszych działek  wystarczy na nią kliknąć i zostanie dodana. Jeśli nie możemy jej odnaleźć trzeba wpisać teryt a aplikacja sama ją zlokalizuje i uwidoczni informuje pracownik BP ARiMR w Łowiczu.

Dodanie działki do gospodarstwa spowoduje jej zaznaczenie na mapie. Obszar kwalifikowany do płatności dla działek referencyjnych zadeklarowanych w gospodarstwie zaznaczony jest na mapie żółtymi granicami. Widoczne poniżej żółte granice przykładowo dodanej działki referencyjnej nr 12 oznaczają, że na całym obszarze dodanej działki referencyjnej znajduje się obszar kwalifikowany do płatności.  

Jak dodać nową działkę do wniosku

Dodana w opisany powyżej sposób działka referencyjna jest widoczna na liście działek referencyjnych gospodarstwa, dostępnej po użyciu ikony „Lista działek referencyjnych” w panelu bocznym na MAPIE oraz w sekcji „Działki referencyjne” we WNIOSKU.