Które przeglądarki obsługują e-wniosek o dopłaty?

Przyszłym użytkownikom aplikacji eWniosekPlus Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poleca rodzaj i wersję przeglądarki, z której powinni korzystać wypełniając elektroniczny dokument.

eWniosek działa wolno, czy to wina przeglądarki?

Zainstalowane w komputerach  na ogół nie zwracają naszej uwagi. One po prostu są. Podanie jednak parametrów i wersji przeglądarki, każe nam się zastanowić, czy chcąc korzystać z aplikacji eWniosekPlus nie będziemy mieli kłopotu z jej poprawnym działaniem.

W starszej wersji ewniosku ARiMR podawała taki komunikat:

Aplikacja e-Wniosek działa na przeglądarkach: Internet Explorer 11.x, Firefox 33.x, Chrome 39.x, Opera 27.x lub w wersjach wyższych”.

Obecnie do aplikacji eWniosekPlus zalecane są następujące programy:

„Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że aplikacja eWniosekPlus będzie poprawnie działała na przeglądarkach: Internet Explorer 11.x, Firefox 53.x, Chrome 58.x, Opera 45.x lub w wersjach wyższych.

Czy musimy przejmować się wersją przeglądarki?

Nie. Wszystkie przeglądarki znajdujące się w czołówce rankingu, również te wymieniane przez Agencję, uaktualniają się automatycznie i na ogół nie wiemy, kiedy to się dzieje. Gdyby jednak były jakieś wątpliwości, w każdej chwili można pobrać z Internetu ich najnowszą wersję. Za darmo! Informacje te potwierdzają również pracownicy Departamentu Informatyki ARiMR w Warszawie.

Trudno jednocześnie wskazać konkretną przeglądarkę. W czasie, gdy firmy walczą o klienta oferując coraz to lepsze produkty, to użytkownik podejmuje kluczową decyzję z jakiego programu chce korzystać.